Bez kategorii

Wielka Brytania: tabletki opóźniające okres łatwiej dostępne?

Brytyjska sieć aptek i drogerii „Superdrug” ułatwia dostęp do tabletek opóźniających okres. Lek zawierający nortestosteron jest wydawany wyłącznie na receptę. Do tej pory był dostępny w aptece za pośrednictwem tzw. internetowej usługi lekarskiej i musiał być specjalnie zamawiany. Sieć aptek chce to jednak Jak będzie wyglądać recepta na medyczne konopie? Pokazujemy wzór! zmienić...

Obecnie tabletki opóźniające miesiączkę można Numer PESEL na każdej recepcie to obowiązek lekarza kupić na miejscu, w dowolnej aptece „Superdrug” w Wielkiej Brytanii, po konsultacji z farmaceutą. Argumentem przemawiającym za zwiększeniem dostępności do leku było umożliwienie kobietom większej kontroli nad swoim ciałem.

Aby pigułka działała, powinna być zażyta trzy dni przed spodziewanym Kupowanie leków przez internet to duże ryzyko okresem. Miesiączka zostanie opóźniona o około trzy kolejne dni. Te szacunki nie dotyczą kobiet, które aktualnie stosują antykoncepcję.

Lekarz rodzinny Dr Pixie McKenna prowadząca własną klinikę w Londynie twierdzi, że „pigułki opóźniające okres dają większy wybór kobietom, jeśli chodzi o termin wystąpienia miesiączki. Ważne, żeby pamiętać o przeczytaniu ulotki dołączonej do opakowania. Rekomenduję także, aby zawsze skonsultować wszelkie obawy i pytania ze specjalistą”.

Czytaj także:  Szczepmy wszystkich!

Dr Lucinda Farmer rzeczniczka Wydziału Zdrowia Seksualnego i Rozrodczego poinformowała The Independent, że opóźnienie okresu może być pożądaną alternatywą, zwłaszcza że i tak wiele metod antykoncepcyjnych powoduje brak menstruacji.

– Nie uważa się, że równoczesne stosowanie nortestosteronu i antykoncepcji wpływa na jej skuteczność, więc kobiety mogą bezpiecznie przyjmować te leki razem – komentuje dalej Dr Farmer.

Źródło: KB/independent.co.uk

Wielka Brytania: tabletki opóźniające okres łatwiej dostępne?

czas czytania: 1 min