Bez kategorii,  Bez kategorii - farmacja.pl,  Mgr.farm - farmacja.pl,  PLMVS - mgr.farm - farmacja.pl

WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS

Dla sprawniejszego poruszania się w nowej rzeczywistości związanej z wejściem w życie obowiązku serializacji, Główny Inspektor Farmaceutyczny, przygotował przewodnik, który opisuje sposób zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków.

Alerty to informacje generowane w momencie skanowania produktu, wskazujące, że opakowanie produktu leczniczego może nie być autentyczne. Nie oznaczają one od razu przypadku sfałszowania produktu Samorząd przekaże dane o fakturach z aptek do fiskusa? leczniczego, gdyż powodem wystąpienia alertów mogą być kwestie techniczne (czytaj więcej: Alert fałszywie dodatni? Szykuje się zamieszanie w aptekach po 9 lutego…). Dlatego też, stworzony przez GIF przewodnik rozważa różne przypadki i przedstawia sposób postępowania w sytuacji wystąpienia alertu.

Ponadto, na stronie internetowej GIF stworzona została dodatkowa zakładka poświęcona tematyce serializacji. W zakładce „serializacja produktów leczniczych” umieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące europejskiego systemu Farmaceutyczne Podsumowanie Roku 2018! weryfikacji autentyczności produktów leczniczych Niskie ceny leków w Polsce wpływają a zyski firm w innych krajach oraz użyteczne odnośniki do cennych informacji z punktu widzenia użytkowników systemu.

Przewodnik_zarzadzania_alertami_generowanymi_przez_system_weryfikacji_autentycznosci_lekow

 

Do pobrania:

Czytaj także:  Aptekarze chcą dawać rabaty, ale nie mogą. Prezydent miasta interweniuje…

Źródło: ŁW/GIF

Artykuł WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS pochodzi z serwisu mgr.farm.

Artykuł WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS

czas czytania: 1 min