Bez kategorii

VIDEO: Fałszował recepty. Aptekę kosztowało to ponad 5 000 zł…

Wrocławscy funkcjonariusze udowodnili 42-latkowi sfałszowanie i wprowadzenie do obrotu 170 recept. Mężczyzna wypisywał recepty na różne lekarstwa. Leki odbierał w aptekach i to nie tylko we Wrocławiu. Straty Narodowego Funduszu Zdrowia Dyżury, zapach apteki i „Techniczka”… z tytułu wypłacenia refundacji na leki wyniosły ponad 6,5 tysiąca złotych. Straty aptek sięgnęły kwoty ponad 5,5 tysięcy złotych.

Przy sprawie fałszywych recept pracowali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do namierzenia i zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o ten przestępczy proceder. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec Wrocławia.

Śledczy zabezpieczyli w jego mieszkaniu kartki z próbnymi wydrukami fałszywych recept, różne dokumenty tożsamości, a także komputer i kilka już gotowych recept. Jakby tego było mało, mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną przez Nawet 500 000 zł kary dla apteki szpitalnej za nierealizowanie obowiązków dyrektywy fałszywkowej Prokuraturę Rejonową Wrocław Stare Miasto. Trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. W świetle obowiązujących przepisów za fałszowanie dokumentów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:  Jeszcze lek czy już narkotyk?

Źródło: ŁW/dolnoslaska.policja.gov.pl

Artykuł VIDEO: Fałszował recepty. Aptekę kosztowało to ponad 5 000 zł… pochodzi z serwisu mgr.farm.

VIDEO: Fałszował recepty. Aptekę kosztowało to ponad 5 000 zł…

czas czytania: 1 min