Bez kategorii

Sieć aptek wprowadza konsultacje psychologiczne dla pracowników

Ryzyko zakażenia koronawirusem, wzmożony ruch w aptekach i niedobory kadrowe są niewątpliwie przyczynami podwyższonego poziomu stresu wśród farmaceutów i techników farmaceutycznych. Dlatego jedna z sieci aptecznych postanowiła zaoferować swoich pracownikom bezpłatne i anonimowe konsultacje psychologiczne. Będą Szczepmy wszystkich! mogli porozmawiać ze specjalistą i poznać metody radzenia sobie z negatywnymi skutkami stresu.

Sieć aptek Dr. Max przygotowała dla farmaceutów Kampanię Bezpieczny Farmaceuta. Jej celem jest wsparcie pracowników w trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa i płynącymi z niego konsekwencjami dla aptek. W mediach społecznościowych rozpoczęła się też kampania #ChrońSwojegoFarmaceutę, której celem jest zwrócenie uwagi Pacjentów na zasady bezpieczeństwa w aptece (czytaj więcej: Kierownik apteki decyduje o jej zamknięciu w przypadku braku personelu).

Ponadto właściciele sieci aptek skontaktowali się ze środowiskiem psychologicznym, które oferuje bezpłatne i anonimowe konsultacje psychologiczne m.in. dla farmaceutów i techników farmaceutycznych. Są to inicjatywy oddolne poszczególnych jednostek, które wyraziły chęć wsparcia wszystkich tych, którzy są szczególnie zaangażowani zawodowo w czasach pandemii (czytaj więcej: Starsze osoby rezygnują z pracy w aptece z dnia na dzień).

– Jesteście obecnie na pierwszej linii frontu. Z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem pracujecie na rzecz zdrowia publicznego. Rozumiemy, że obecna sytuacja jest dla Was bardzo trudna i może wpływać na Wasze przeżywanie emocji, dlatego dołączamy listę kontaktów do ośrodków psychologicznych, które w ramach swoich możliwości mogą Was wesprzeć – czytamy w mailu zarządu sieci, który trafił wczoraj do jej aptek (czytaj również: Włochy: w aptekach pojawią się psychologowie).

Czytaj także:  Braki leków w Europie cz.2

Pracownicy aptek Dr. Max będą Od 1 stycznia Michał Byliniak stoi na czele PGEU mogli w ten sposób Glutamina w immunożywieniu cz.1 porozmawiać ze specjalistami o metodach radzenia sobie z negatywnymi skutkami stresu. Uzyskają też pomoc w tym, aby trudna sytuacja stała się mniej uciążliwa. Eksperci pomogą też przeanalizować możliwe rozwiązania problemu związanego z obecną sytuacją (czytaj więcej: Czas na szczególną troskę o personel aptek. Czy pracodawcy zdają egzamin?).

Źródło: KW/Dr. Max

Sieć aptek wprowadza konsultacje psychologiczne dla pracowników

czas czytania: 2 min