Bez kategorii

Przemyśl: nielegalne leki na potencję

Jak doniosło rzeszowskie radio, na przemyskim bazarze pojawiły się podróbki leków pobudzających NIA: Kary finansowe dla aptek są nieuzasadnione seksualnie. Mogą mieć bardzo niebezpieczne skutki dla zdrowia, ale kuszą niską ceną. Ich sprzedaż jest nielegalna.

Polskie Radio Rzeszów przekazało informację, że na bazarze w Przemyślu sprzedaje się nielegalnie podrobione leki na potencję. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej monitorują bazary w całym regionie. Jednocześnie udaremniają Nowy numer czasopisma Aptekarz Polski przemyt tych specyfików na granicy (czytaj więcej: Sprzedawał nielegalnie leki na potencję). Celem zaostrzonych działań jest troska o bezpieczeństwo osób, które decydują się na zakup tych specyfików ze względu na ich niską cenę.

Z wielu badań laboratoryjnych wynika, że podróbki zawierają substancje niebezpieczne dla zdrowia i mogą też stanowić zagrożenie dla życia. W kilku zarekwirowanych partiach wykryto obecność trującego ołowiu. Warto też uświadamiać pacjentów, że leki należy kupować tylko w aptekach, po konsultacji lekarskiej.

Coraz więcej tego typu specyfików trafia do Polski. W ostatnich dniach na granicy w Medyce kilka razy udaremniano przemyt. W jednym przypadku zajęto 1250 tabletek, których wartość handlową oszacowano na 10 000 zł.

Czytaj także:  Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla właścicieli Adamedu

Zaledwie dwa miesiące temu policja z Dzierżoniowa zatrzymała mężczyznę, który posiadał 359 tabletek oznaczonych nazwami leków na potencję. Zamierzał wprowadzić je do obrotu bez wymaganego prawem farmaceutycznym zezwolenia (czytaj więcej: Leki na potencję nielegalnie sprzedawane w Dzierżoniowie).

Źródło: IK/radio.rzeszow.pl

Przemyśl: nielegalne leki na potencję

czas czytania: 1 min