Bez kategorii

Nielegalny obrót opioidami w USA

W Chicago na dużą skalę kwitł nielegalny handel lekami opioidowymi. Stoi za tym właściciel kliniki medycznej, któremu grozi teraz do 20 lat więzienia. Wraz z personelem medycznym rozprowadził prawie milion nielegalnych leków.

Właściciel Midtown Medical Center w chicagowskiej dzielnicy Uptown, Mohammed Shariff przyznał się do świadomego wydawania substancji kontrolowanych poza zwykłą praktyką zawodową i bez uzasadnionych przesłanek medycznych.

Jak wynika z dokumentów złożonych sądzie okręgowym w Chicago, 68-latek spiskował razem z lekarzem kliniki, doktorem Theodorem Galvanim. Sprzedawali oksykodon Facere deleniti qui reiciendis , hydrokon i inne leki pacjentom, o których wiedzieli, że nie mają medycznych powodów do ich przyjmowania. Galvani często przyjmował ponad 70 pacjentów dziennie, czasami w grupach po dwie lub więcej osób.

Obaj są odpowiedzialni za nielegalne przepisywanie ponad dwóch kilogramów oksykodonu, ponad 595 tys. tabletek hydrokodonowych i ponad 190 tys. tabletek alprazolamu, powszechnie znanego jako Xanax. Mężczyzna dodał, że klienci płacili od 100 do 200 dolarów w zamian za nieprzysługujące im recepty. Osobom ubezpieczonym w Medicare obaj oskarżeni przepisywali opioidy, a następnie składali fałszywe oświadczenia w ubezpieczalni. Od lutego 2012 roku do marca 2013 roku Shariff i Galviani otrzymali w sumie 584,188 dolarów. Shariff osobiście zachował co najmniej 292,094 dolarów.

Czytaj także:  Na czym zarabiają farmaceutyczni blogerzy?

Właściciel kliniki przyznał się do winy. Grozi mu do 20 lat więzienia i grzywna w wysokości do 1 miliona dolarów. Rozprawę, na której usłyszy 10 znanych leków w nietypowych wskazaniach wyrok, zaplanowano na 19 marca 2019 roku. Galvani już wcześniej przyznał się do winy i również oczekuje na wyrok.

Źródło: IK/infolinia.com

Artykuł Nielegalny obrót opioidami w USA pochodzi z serwisu mgr.farm - .

Nielegalny obrót opioidami w USA

czas czytania: 1 min