Bez kategorii

Nielegalne leki szły w świat z okolic Łodzi

Policja przejęła w Łodzi i Strykowie nielegalne towary, które znaleziono w paczkach w firmie kurierskiej. Znajdowały się w nich m.in. papierosy bez akcyzy, nielegalne leki i podrabiane znaczki samochodowe. Towary te zarówno były wysyłane z Polski, jak i trafiały do Polski.

Paczki z nielegalnymi papierosami, lekarstwami i „podróbkami” wykryli w ostatnich dniach marca funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego. Udało się to zrobić przy pomocy psów wyszkolonych do wykrywania wyrobów tytoniowych i substancji odurzających.

Papierosy i znaczki samochodowe

W łódzkiej firmie kurierskiej w trzech paczkach nadanych z Hongkongu do łodzianina znaleziono 1330 podrobionych emblematów samochodowych znanych, światowych marek. Kontrolujący zabezpieczyli również dokumenty handlowe (czytaj również: Akcja Europolu – wykryto ponad 13 milionów nielegalnych leków). Dokumentacja zawierała zaniżoną wartość celną towaru i podano nieprawidłowe ilości wyrobów.

W trakcie kontroli w Strykowie natomiast wytypowano do szczegółowej rewizji 16 przesyłek nadanych w Polsce do różnych odbiorców w Wielkiej Brytanii. W dziewięciu paczkach wskazanych przez Dlaczego dzisiaj warto ubrać dwie różne skarpetki? psy odkryto łącznie 5.585 paczek papierosów.

255 opakowań z lekami

Na podstawie obrazu rentgenowskiego skontrolowano także siedem przesyłek (czytaj więcej: Policjanci pojechali do pobicia, a odkryli nielegalną aptekę…). Odkryto w nich łącznie 255 opakowań zawierających nielegalne leki. Były to hormony wzrostu i hormony wspomagające płodność, sterydy anaboliczne, lekarstwa wzmacniające potencję oraz środki na odchudzanie.

Czytaj także:  Farmaceuto dowiedz się więcej o insulinooporności

Nielegalne leki zostały zabezpieczone. Zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego wprowadzenie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez posiadanego pozwolenia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: IK/dzienniklodzki.pl

Artykuł Nielegalne leki szły w świat z okolic Łodzi pochodzi z serwisu mgr.farm.

Nielegalne leki szły w świat z okolic Łodzi

czas czytania: 1 min