Aktualności - aptekaszpitalna.pl - farmacja.pl,  AptekaSzpitalna.pl - farmacja.pl,  Bez kategorii,  Kalendarz wydarzeń - aptekaszpitalna.pl - farmacja.pl,  Wydarzenia - aptekaszpitalna.pl - farmacja.pl

Konferencja „Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem” odpowiedzią na potrzebę innowacji w zakresie farmakoterapii

Podstawowym celem konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnego forum umożliwiającego debatę na temat sposobów zwiększania skuteczności i bezpieczeństwa leczenia farmakologicznego ze szczególnym uwzględnieniem roli jaką może w Czy system e-recepty podoła obsłudze tylu aptek jednocześnie? tym procesie odegrać farmaceuta.Wydarzenie pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie takich zagadnień jak: optymalizacja procesu leczenia, miejsce farmaceuty klinicznego na oddziale oraz związane z tym korzyści ekonomiczne, edukacja interprofesjonalna, farmaceuta kliniczny a oczekiwania lekarzy, pielęgniarek i obawy dyrektorów szpitali, aspekty prawne dotyczące pracy w szpitalu.

 

Konferencja organizowana jest przez Katedrę i Zakład Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Farmakologii Klinicznej i Terapii, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy oraz Medicines Optimisation Innovation Centre (MOIC) z Irlandii Północnej. Gośćmi będą m. in. Prezydent Europejskiego Towarzystwa Farmacji Szpitalnej – dr. n.farm. Petr Horak czy specjalistka z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego – dr hab. Agnieszka Zimmermann. Przewidywane jest również wystąpienie przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia. Współorganizatorzy z Wielkiej Brytanii podzielą się z nami wieloletnim doświadczeniem z zakresu farmacji klinicznej oraz przedstawią innowacyjne Odio explicabo sint nam recusandae rozwiązania z zakresu optymalizacji procesu terapeutycznego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach.

Czytaj także:  Przełomowe innowacje farmaceutyczne

 Wydarzenie skierowane jest nie tylko do farmaceutów, ale także lekarzy, przedstawicieli innych zawodów medycznych, osób zarządzających placówkami medycznymi oraz studentów i doktorantów. Pełny program konferencji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na:

www.konferencje.umed.wroc.pl/farmaceutanaoddziale

www.facebook.com/farmaceutanaoddziale

Kontakt:

farmaceuta.na.oddziale@gmail.com

Informacje dotyczące MOIC:

www.themoic.com

Firmy i instytucje, które są zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt z organizatorem logistycznym firmą OCI :

Karolina Ciepiela

Specjalista ds. Rozwoju

e-mail: k.ciepiela@ocinfo.pl

tel. 22 279 49 02

 

Źródło: Materiały Organizatora

Artykuł Konferencja „Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem” odpowiedzią na potrzebę innowacji w zakresie farmakoterapii pochodzi z serwisu aptekaszpitalna.pl.

Artykuł Konferencja „Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem” odpowiedzią na potrzebę innowacji w zakresie farmakoterapii pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

Konferencja „Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem” odpowiedzią na potrzebę innowacji w zakresie farmakoterapii

czas czytania: 2 min