Bez kategorii,  Pytania i odpowiedzi - farmacja.pl,  rx.edu.pl - farmacja.pl

Czy leki psychotropowe mozna wydać z apteki na podstawie zapotrzebowania wg aktualnie obowiązującego wzoru?

Czy leki psychotropowe mozna wydać z apteki na podstawie zapotrzebowania wg aktualnie obowiązującego wzoru? Zapotrzebowania te nie mają kodów kreskowych, ale recepty weterynaryjne też nie mają a można na nich wypisywać psychotropy.

 

Odp.: Leki psychotropowe i narkotyczne mogą być wydawane z apteki na podstawie specjalnego zapotrzebowania, o którym jest mowa w rozp. ws. środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje. Zapotrzebowanie nie jest receptą, więc nie ma tu zastosowania obowiązek  obecności kodów kreskowych. Jednocześnie należy Laborum similique et sunt officia quae consequatur mieć świadomość, że zapotrzebowanie na leki psychotropowe może Działania niepożądane z perspektywy firmy farmaceutycznej wystawić tylko podmiot, który nie prowadzi apteki Lista bezpłatnych leków dla seniorów będzie krótsza… szpitalnej i posiada ograniczoną czasowo zgodę WIF na posiadanie leków z grupy N oraz P (na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Artykuł Czy leki psychotropowe mozna wydać z apteki na podstawie zapotrzebowania wg aktualnie obowiązującego wzoru? pochodzi z serwisu recepty.edu.pl.

Artykuł Czy leki psychotropowe mozna wydać z apteki na podstawie zapotrzebowania wg aktualnie obowiązującego wzoru? pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

Czytaj także:  E-apteka w warszawskim szpitalu

Czy leki psychotropowe mozna wydać z apteki na podstawie zapotrzebowania wg aktualnie obowiązującego wzoru?

czas czytania: 1 min