PLMVS - mgr.farm

WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS

Dla sprawniejszego poruszania się w nowej rzeczywistości związanej z wejściem w życie obowiązku serializacji, Główny Inspektor Farmaceutyczny, przygotował przewodnik, który opisuje sposób zarządzania alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności leków.

Alerty to informacje generowane w momencie skanowania produktu, wskazujące, że opakowanie produktu leczniczego może nie być autentyczne. Nie oznaczają one od razu przypadku sfałszowania produktu leczniczego, gdyż powodem wystąpienia alertów mogą być kwestie techniczne (czytaj więcej: Alert fałszywie dodatni? Szykuje się zamieszanie w aptekach po 9 lutego…). Dlatego też, stworzony przez GIF przewodnik rozważa różne przypadki i przedstawia sposób postępowania w sytuacji wystąpienia alertu.

Ponadto, na stronie internetowej GIF stworzona została dodatkowa zakładka poświęcona tematyce serializacji. W zakładce „serializacja produktów leczniczych” umieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące europejskiego systemu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych oraz użyteczne odnośniki do cennych informacji z punktu widzenia użytkowników systemu.

Przewodnik_zarzadzania_alertami_generowanymi_przez_system_weryfikacji_autentycznosci_lekow

 

Do pobrania:

Źródło: ŁW/GIF

Czytaj także:  GIF przypomina: będą trzy rodzaje produktów leczniczych po 9 lutego

Artykuł WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS pochodzi z serwisu mgr.farm.

WAŻNE: Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia alerty z PLMVS

czas czytania: 1 min