Komisja Europejska zatwierdziła galcanezumab - przeciwciało monoklonalne Emgality w leczeniu zapobiegawczym migreny u dorosłych. Będzie podawane w formie zastrzyku raz na miesiąc.
W Europie lek został zatwierdzony ledwie miesiąc po zgodzie wydanej przez Agencję Żywności i Leków (FDA) na rejestrację w USA. Emgality (galcanezumab) blokuje peptyd związany z genem kalcytoniny (CGRP), który odgrywa znaczącą rolę w atakach migreny.
Wieloośrodkowe, randomizowane badania kliniczne potwierdziły skuteczność przeciwciała. Badania III fazy (EVOLVE 1, 2 i REGAIN) zgromadziły dane od 2,9 tys. pacjentów leczonych Emgality. Galcanezumab wykazał w nich przewagę nad placebo. Większość pacjentów doświadczała co najmniej 50% lub nawet większej redukcji dni migrenowych w każdym miesiącu. Jednocześnie Aut reprehenderit autem pariatur totam nam u ponad 30% pacjentów liczba dni z bólami głowy zmniejszyła się o 75%. Dla porównania w grupie placebo w badaniach EVOLVE 1, 2 podobny wynik zaobserwowano odpowiednio u 19,3% i 17,8% pacjentów.
Migrena jest trzecią najczęstszą chorobą na świecie. To również najczęstsza Veniam quos dolorem quae omnis facilis przyczyna niepełnosprawności wśród zaburzeń neurologicznych (czytaj również: Zagadka migreny wyjaśniona?). Jak dodaje Arash Tahbaz, dyrektor medyczny Eli Lilly w Wielkiej Brytanii, a także Europie Północnej, zatwierdzenie Emgality na terenie Unii Europejskiej to kamień milowy dla galcanezumabu. Lek zaoferuje możliwość zmniejszenia liczby oraz nasilenia napadów migreny u pacjentów
Quas facilis voluptatibus recusandae . To z kolei oznacza też poprawę ich jakości życia.
Źródło: IK/politykazdrowotna.pl
Artykuł Przeciwciało Emgality będzie stosowane w leczeniu migreny pochodzi z serwisu mgr.farm - .