Bez kategorii,  decyzje refundacyjne - mgr.farm

Pilne! Nowy projekt wykazu leków refundowanych

Ministerstwo Zdrowia po raz drugi w tym tygodniu opublikowało projekt wykazu leków refundowanych Farmacja kliniczna- mrzonki czy rzeczywistość? . Wszystko wskazuje na to, że pacjenci i aptekarze nie mają jednak powodu do niepokoju. Od 1 stycznia nadal będą refundowane leki, co do których jeszcze kilka dni temu, były wątpliwości...

W minioną środę Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt wykazu leków refundowanych dostępnych w aptekach. Jego kształt wywołał wiele kontrowersji wśród aptekarzy. Wynikało z niego bowiem, że od 1 stycznia refundację stracą takie leki jak Amlozek, Pulmicort, CellCept, Kalipoz czy Zocor (czytaj więcej: WAŻNE: Jest projekt nowego wykazu leków refundowanych).

W czwartek popołudniu Ministerstwo Zdrowia usunęło jednak projekt ze swoich stron. Resort poinformował pojawiły się w nim błąd algorytmu obliczającego (czytaj więcej: Falstart Ministerstwa Zdrowia. Projekt listy leków refundowanych do poprawki…).

W piątek wieczorem Ministerstwo ponownie umieściło na swoich stronach projekt wykazu leków refundowanych. Tym razem jego kształt powinien wywołać mniej kontrowersji. Wszystkie leki, które w poprzednim Nisi veritatis dolorem quos sed error projekcie traciły refundację od 1 stycznia, tym razem jednak znalazły się w gronie leków zniżkowych.

Czytaj także:  Absolwentom farmacji zależy na wkroczeniu na oddział szpitalny

Podstawy limitu – apteka
Rozmiar : 0.05MB

Załącznik do obwieszczenia
Rozmiar : 0.59MB

Zmiany cen detalicznych i dopłat pacjenta
Rozmiar : 0.3MB

Źródło: ŁW/MZ

Artykuł Pilne! Nowy projekt wykazu leków refundowanych pochodzi z serwisu mgr.farm - .

Pilne! Nowy projekt wykazu leków refundowanych

czas czytania: 1 min