Bez kategorii,  Bez kategorii - farmacja.pl,  Mgr.farm - farmacja.pl

Od 1 stycznia Michał Byliniak stoi na czele PGEU

Funkcję prezydenta Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej (PGEU) będzie pełnił w roku 2019 Michał Byliniak – wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Polak obejmuje tę funkcję w 60. rocznicę istnienia PGEU, zastępując Jesúsa Aguilara z Hiszpanii.

Michał Byliniak został wybrany na stanowisko prezydenta PGEU na rok 2019 już 20 czerwca 2018 roku. Miało to miejsce podczas Co dziesiąty klient marketu robi zakupy w przyległej aptece… zgromadzenia ogólnego Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej w hiszpańskiej Marbelli. Jego zastępcą został Thanasis Papathanassis, z Panhellenic Pharmaceutical Association (czytaj więcej: Polak wybrany na prezesa PGEU).

Michał Byliniak jest absolwentem wydziału farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej, ale też prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie. Z rynkiem farmaceutycznym związany od ponad 15 lat. Posiada szerokie doświadczenie menedżerskie związane z dystrybucją, refundacją, badaniami klinicznymi i rejestracją produktów leczniczych. Zdobył je zarówno Jaki magnez wybrać, aby spełnić oczekiwania pacjenta? podczas pracy w aptekach, jak i również w krajowych hurtowniach, firmach farmaceutycznych i firmach konsultingowych. Jest autorem licznych opracowań związanych z sektorem farmaceutycznym.

– Zbliżająca się wielkimi krokami 60. rocznica PGEU w 2019 r. stanowi doskonałą okazję do podsumowania dokonań europejskich farmaceutów, jak również wyzwań jakie czekają nas w przyszłości. Musimy wspólnie zastanowić się, w jaki sposób w pełni wykorzystać potencjał naszego zawodu, choćby w kontekście europejskich systemów ochrony zdrowia. Wyznaczając kamienie milowe dla europejskiej farmacji, na początku 2019 r. przygotujemy dokument PGEU Pharmacy 2030 Vision, który będzie nakreślał kierunki rozwoju tej profesji do 2030 r., jak również w kolejnych latach – podkreślił w swoim przemówieniu Michał Byliniak.

Czytaj także:  Rosnący problem demencji wyzwaniem także dla farmaceutów

Co to jest PGEU?

Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej (PGEU) jest organizacją skupiającą społeczności farmaceutów z 32 krajów Europy. Jej zadaniem jest reprezentacja interesów swoich członków, monitoring prawodawstwa oraz inicjatyw związanych z rynkiem farmaceutycznym na poziomie unijnym. Przedstawiciele organizacji pozostają też w stałym kontakcie z władzami Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

PGEU założono w 1959 roku. Jej misją jest promowanie roli farmaceutów jako kluczowych pracowników służby zdrowia w ramach krajowych systemów opieki zdrowotnej, wnoszących dynamiczny i wciąż ewoluujący wkład w poprawę zdrowia pacjentów. Organizacja reprezentuje ponad 400 tys. społeczność farmaceutów dbających o zdrowie ponad 500 milionów ludzi w całej Europie. Jej członkami są europejskie stowarzyszenia krajowe oraz organy przedstawicielskie Miejscowe leczenie bólu gardła – na co zwrócić uwagę przy wyborze leku? aptek i farmaceutów, pochodzące z 32 krajów Europy.

Źródło: ŁW/PGEU

Artykuł Od 1 stycznia Michał Byliniak stoi na czele PGEU pochodzi z serwisu mgr.farm.

Artykuł Od 1 stycznia Michał Byliniak stoi na czele PGEU pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

Od 1 stycznia Michał Byliniak stoi na czele PGEU

czas czytania: 2 min