Bez kategorii

Na kaca najlepsza… kroplówka?

Kroplówki stają się coraz popularniejszym sposobem na kaca. Święta i Nowy Rok to prawdziwe żniwa dla firm, które za kilkaset złotych stawiają w kilka godzin na nogi tych, którzy dzień wcześniej nadużyli alkoholu...

Za błyskawiczny powrót do formy klienci kroplówkowych przedsiębiorców płacą od 250 do nawet 1500 zł. Cena zależy od firmy i wybranego „pakietu”, czyli podawanych substancji. Do tego niektóre firmy Quam aliquam voluptas pariatur quidem eius omnis doliczają opłatę za dojazd – to już jednak kwestia indywidualnych ustaleń. Jedna z „klinik”, do których Ukradli kosmetyki z apteki. Policja publikuje zapis z monitoringu… dzwonili dziennikarze Wirtualnej Polski zażyczyła sobie 100 zł za wyjazd do podwarszawskiego Józefowa. Inne, zazwyczaj te droższe, zgadzały się przyjechać za darmo (czytaj również: Naukowe spojrzenie na kaca).

– Czas dojazdu to od 45 minut do 3 godzin. Każdy z naszych rozmówców gwarantuje, że w tym czasie pod wskazanym adresem pojawi się wykwalifikowany ratownik medyczny. Czasem nawet ratownik z lekarzem, przeprowadzą wstępną kwalifikację i podepną kroplówkę. Jak wyjaśnia lekarz z warszawskiego szpitala, trzeba porozmawiać z „pacjentem” ze względu na choroby przewlekłe i przyjmowane leki – czytamy w Wirtualnej Polsce.

Czytaj także:  Za łapówki odstępował od kontroli aptek. Przyjął ponad 160 tys. zł

Za takimi przedsięwzięciami stoją Niskie ceny leków w Polsce wpływają a zyski firm w innych krajach najczęściej ratownicy medyczny, którzy dorabiają do pensji z pogotowia, bądź już porzucili swój zawód. Zdarzają się także lekarze.

– Kroplówka tym różni się od kupowanych w aptece leków, że substancje czynne podawane są wprost do krwi i wchłaniają się niemal w 100 proc. Te z przewodu pokarmowego mają wchłanialność na poziomie maksymalnie 40 proc. Do tego uzupełnia brak płynów i zmniejsza stężenie trujących dla nas substancji. Niech pan spróbuje wypić w takim stanie dwa litry wody – tłumaczy jeden z lekarzy.

Kroplówki są rozwiązaniem, które jest z pewnością skuteczne, ale jego stosowanie należy ograniczyć do pojedynczych okazji w ciągu roku. Jak na przykład Nowy Rok, kiedy firmy „od wlewów” mają prawdziwe żniwa.

Źródło: ŁW/WP

Artykuł Na kaca najlepsza… kroplówka? pochodzi z serwisu mgr.farm.

Na kaca najlepsza… kroplówka?

czas czytania: 2 min