Bez kategorii

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla właścicieli Adamedu

Właściciele firmy Adamed - Małgorzata i Maciej Adamkiewicz - zostali uhonorowani Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznawanym osobom zasłużonym dla polskiej gospodarki.

Uroczystość przyznania medali odbyła się 8 maja 2019 roku w Ministerstwie Przedsiębiorczości i 8 mitów o ospie wietrznej Technologii. Odznaczenia w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wręczyła Minister Jadwiga Emilewicz. Wyróżnienie jest przyznawane osobom, które działają na rzecz krajowej gospodarki i budują rozpoznawalność polskiej marki za granicą.

– Osoby, które dzisiaj uhonorujemy, rozwijają odważnie swoje firmy oraz instytucje, a ich wieloletnie zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego w wymiarze ekonomicznym i społecznym stanowi dzisiaj fundament rozwojowy naszego kraju – powiedziała Minister Emilewicz.

Zdaniem Minister, sukces polskiej gospodarki nie miałby miejsca, gdyby nie polscy przedsiębiorcy Konferencja „Farmaceuta na oddziale szpitalnym: optymalizacja opieki nad pacjentem” odpowiedzią na potrzebę innowacji w zakresie farmakoterapii . To dzięki nim, Polska jest drugą gospodarką w Unii Europejskiej pod względem tempa wzrostu.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to polska odznaka okolicznościowa ustanowiona uchwałą Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.

Czytaj także:  Z blistrów po lekach odzyskają aluminium

Źródło: ŁW/Adamed

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla właścicieli Adamedu

czas czytania: 1 min