Bez kategorii

Masowe zwolnienia w brytyjskiej sieci aptek

Brytyjska sieć aptek i sklepów kosmetycznych Boots ogłosiła, że zamierza zwolnić 350 osób z głównej siedziby w Nottingham, gdzie zatrudnionych jest 2500 pracowników. O cięciach kosztów w firmie mówiło się już od dawna.

Firma Boots jest największym prywatnym pracodawcą w Nottingham. W swojej siedzibie głównej zatrudnia około 2500 pracowników. W sumie w całym Nottingham zatrudnia 5800 osób – włączają pracowników magazynów, dystrybutorów i wytwórców. Boots jest właścicielem około 2500 sklepów i aptek na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. W sumie zatrudnia ponad 63 000 osób.

Zwolnienia w siedzibie głównej wynikają z restrukturyzacji firmy i cięć kosztów. Pracownicy przyznają, że mówiło się o nich już od dawna.

– Mamy ugruntowaną pozycję na rynku, 63 tys. niesamowitych współpracowników oraz zaufanie i lojalność klientów. Dzięki temu nasza marka jest bardzo silna, ale nie jest odporna na zmiany. Zmiana, którą dziś ogłosiliśmy, pomoże zapewnić długoterminową przyszłość tej niezwykłej 170-letniej firmy” – podkreśla dyrektor sieci, Seb James.

Zapewnia on, że liczba osób Laborum similique et sunt officia quae consequatur , których dotknął zwolnienia, zostanie zminimalizowana m.in. dzięki przesunięciom do innych działów i elastycznym formom zatrudnienia.

Czytaj także:  VIDEO: Sterydy, dopalacze i… leki onkologiczne z garażu

– Proces konsultacji z pracownikami rozpocznie się natychmiast – zapewnia James.

Obroty sieci Boots, która jest częścią amerykańskiej grupy Wallgreen Boots Alliance, przekraczają 7 miliardów funtów.

Źródło: ŁW/londynek.net

Artykuł Masowe zwolnienia w brytyjskiej sieci aptek pochodzi z serwisu mgr.farm.

Masowe zwolnienia w brytyjskiej sieci aptek

czas czytania: 1 min