Bez kategorii

Kto szkaluje wizerunek firmy Neuca? Kolejne rozprawy w Toruniu…

Spółka Neuca S.A. wydała komunikat odnoszący się do ostatnich publikacji prasowych dotyczących toczącego się przed toruńskim sądem procesu. Zdaniem firmy Barbara i Rafał Sobczykowie bezprawnie rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, szkalujące wizerunek NEUCA i osób z nią współpracujących.

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Czy opakowanie leku Rx ma znaczenie i dla kogo? Okręgowym w Toruniu ruszył proces Rafała S. Jest oskarżony o oszustwo i narażenie firmy Neuca na stratę 15 milionów zł. Mężczyzna uważa z kolei, że to on jest poszkodowany w całej sprawie. Według niego Neuca naraziła go z żoną na blisko 160 mln zł strat. W rozmowie z dziennikarzami zapowiedział obnażenie całej patologii rynku farmaceutycznego w Polsce (czytaj więcej: Toruński sąd obnaży patologie rynku farmaceutycznego w Polsce?).

Według Rafała Sobczyka zarzuty są absurdalne i mają tylko zatuszować większe przestępstwo, którego dopuściła się firma Neuca. W sądzie tłumaczył, że od jego żony Barbary firma wymagała noty uznaniowej na 15 mln zł. Miała ona rozliczyć swój rzekomy dług za udzielone jej rabaty. Jego żona miała podpisać tę pod wpływem groźby i błędu.

Czytaj także:  Toruński sąd obnaży patologie rynku farmaceutycznego w Polsce?

Komunikat spółki Neuca

– Ich celem jest próba zdyskredytowania naszej firmy poprzez składanie nieuzasadnionych pozwów, jak również podawanie różnego typu nieprawdziwych informacji oczerniających spółkę w mediach i na forach internetowych – informuje Paweł Bernat, Dyrektor Departamentu Komunikacji NEUCA S.A.

Przypomina, że NEUCA S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wszystkie informacje dotyczące stanu finansów spółki są publikowane w raportach giełdowych.

– NEUCA S.A. musi wypełniać obowiązki informacyjne wynikające z regulaminu GPW, dlatego informacje na temat sporu z Państwem Barbarą i Rafałem Sobczykami są również publikowane w kolejnych raportach giełdowych. O tym, że nie chcemy sprawy komentować pozostawiając jej rozstrzygnięcie Sądom, informujemy Państwa już od kilku lat – czytamy w komunikacie firmy.

Sprawy w Sądach się toczą, a o wynikach ich wynikach firma informuje w raportach. Jak informuje Dziennik Toruński w toku jest jeszcze wiele spraw gospodarczych i cywilnych. Z pozwu Barbary Sobczyk przeciwko Neuce – dwie o zapłatę 94 mln zł i 3,6 mln zł. Także z pozwu Rafała Sobczyka – o 17,6 mln zł. Z pozwu obojga – o zapłatę 50,2 mln zł. Natomiast Neuca wniosła do sądów przeciwko Rafałowi Sobczykowi o uchylenie klauzuli „777” (trzy sprawy, opiewające znów na milionowe roszczenia).

Czytaj także:  Porozumienie pomiędzy GIF, a Komendantem Głównym Policji

Kolejna rozprawa w Toruniu

Wczoraj miała odbyć się kolejna rozprawa przed Oferty pracy tylko z informacją o wynagrodzeniu. To ucieszy farmaceutów… sądem w Toruniu. Sędzia odroczył jednak termin na kwiecień. Na ławie oskarżonych w VIII Wydziale Karnym Sadu Rejonowego w Toruniu zasiąść miał sam prezes grupy Neuca. To za sprawą prywatnego aktu oskarżenia, który przeciwko niemu wniósł Rafał Sobczyk. Biznesmen za zniesławienie domaga się 0,2 mln zł zapłaty. Uważa, że zniesławiono go pismem z 5 września 2017 roku, w którym prezes toruńskiej firmy ujął m.in. „110 milionów powodów, aby nie współpracować z Panem Sobczykiem” (wierny cytat). Odbiorcami pisma miały być m.in. tysiące aptekarzy (według twierdzeń Sobczyka).

Źródło: ŁW/Neuca/Dziennik Toruński

Artykuł Kto szkaluje wizerunek firmy Neuca? Kolejne rozprawy w Toruniu… pochodzi z serwisu mgr.farm.

Kto szkaluje wizerunek firmy Neuca? Kolejne rozprawy w Toruniu…

czas czytania: 3 min