Bez kategorii

KOWAL: Aplikacja dla aptek szpitalnych i ogólnodostępnych

Aby skorzystać z aplikacji należy posiadać dostęp do środowiska testowego (nie deweloperskiego) PLMVS zweryfikowanego za pomocą certyfikatu  wygenerowanego przez Fundację KOWAL (więcej o certyfikacji użytkowników przeczytasz tutaj). Na urządzeniu, z którego Explicabo in repudiandae nostrum qui qui chcemy korzystać należy zainstalować certyfikat, zgodnie z instrukcją rozsyłaną przez Fundację KOWAL do apteki szpitalnej lub ogólnodostępnej.

Na ekranie logowania należy wprowadzić osobno dane:

  • Grupa – grupa do której przydzielony jest użytkownik, np. APTEKA, SZPITAL, HURTOWNIA
  • Login – indywidualny login użytkownika nadany przez Fundację KOWAL
  • Hasło – hasło dostarczone przez Fundację KOWAL
    dla wszystkich powyższych informacji istotnie są duże/małe litery

Aplikacja zapamięta dane logowania i nie będzie o nie monitowała przy kolejnym uruchomieniu.

W celu wykonania działania na opakowaniu produktu leczniczego należy zeskanować (kamerą lub skanerem) kod z opakowania lub wpisać go ręcznie. Aplikacja pokaże informacje o opakowaniu, które można zweryfikować z danymi nadrukowanymi na paczce. Następnie należy wybrać rodzaj transakcji do wykonania – najczęściej używane dostępne są na przyciskach:

  • weryfikacja,
  • wydanie,
  • wycofanie wydania,
  • pozostałe po rozwinięciu dodatkowego menu – na telefonie ikonka z trzema kropkami, na komputerze link „Więcej”.
Czytaj także:  Itrakonazol i dna moczanowa – przegląd lekowy 47

W historii można Suscipit ut est occaecati doloribus ut possimus zobaczyć 5 ostatnich transakcji, z danymi, których skanujący jest właścicielem.

W trakcie pierwszego skanowania przeglądarka internetowa poprosi o wskazanie certyfikatu użytkownika, którego należy użyć. Po wykonaniu operacji pokaże się  wynik w postaci komunikatu oraz koloru – czerwony oznacza, że pojawił się błąd, zielony – OK, szary – zwróć uwagę. Nie jest to oficjalna wykładnia postępowania z danym opakowaniem, lecz jedynie sugestia. Aplikacja udostępniana jest nieodpłatnie dla wszystkich chętnych na terenie Polski bez gwarancji oraz wsparcia serwisowego.

Aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników posiadających dostęp do systemu IQE (w tym użytkowników uczestniczących w pilotażu) i jest udostępniana do dnia wejścia w życie Rozporządzenia, to jest do 8 lutego 2019 włącznie. Dostęp do aplikacji możliwy jest pod adresem https://pilot.nmvo.pl, a  do skorzystania potrzebna jest przeglądarka internetowa, preferowana Google Chrome.

Przed użyciem aplikacji należy zaakceptować Ogólne Warunki Użytkowania poprzez interfejs GUI https://portal-int-pl.nmvs.eu/NMVS_PORTAL.

 

Źródło: NMVO

Artykuł KOWAL: Aplikacja dla aptek szpitalnych i ogólnodostępnych pochodzi z serwisu aptekaszpitalna.pl.

Czytaj także:  Siła równowagi

KOWAL: Aplikacja dla aptek szpitalnych i ogólnodostępnych

czas czytania: 2 min