Bez kategorii

Jerzy Zięba o fantazji wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej…

W poniedziałek wieczorem Jerzy Zięba opublikował na swoim facebookowym fanpage'u wpis adresowany do wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej - Marka Tomkowa. Znany znachor krytykuje farmaceutę za jego wypowiedzi - cytowane przez portal MGR.FARM - dotyczące niedawnej wizyty prokuratury i policji w siedzibie firmy Visanto. Problem w tym, że Marek Tomków wcale nie jest autorem większości krytykowanych przez Ziębę treści.

Kilka dni temu do pomieszczeń, w których swoją siedzibę na firma Visanto – powiązana z Jerzym Ziębą – wkroczyła prokuratura i policja. Zabezpieczono pomieszczenia firmy i znajdujące się w nich produkty, sprzedawane za pośrednictwem sklepu Ukryte Terapie. Prokuratura przyznała, że w toku dochodzenia uzyskano opinię biegłych z Narodowego Instytutu Leków. Wynikało z niej, że z opisu niektórych produktów wynikało, że należą do kategorii produktu leczniczego. Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane pisemnym zawiadomieniem o podejrzeniu popełniania przestępstwa przez Rzecznika Praw Pacjenta (czytaj więcej: Prokuratura u Jerzego Zięby. Koniec działalności znachora?).

W kolejnych dniach media obszernie informowały o zarzutach wobec Visanto. Sprawę aktywnie komentował też sam Jerzy Zięba w publikowanych przez siebie filmach i wpisach w mediach społecznościowych. Na łamach Rzeczpospolitej ukazał się też artykuł redaktor Karoliny Kowalskiej, w którym na temat działań Jerzego Zięby wypowiedział się wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – Marek Tomków. Jego wypowiedzi zostały zacytowane przez portal MGR.FARM wraz z opisem całej sytuacji i innymi komentarzami (czytaj więcej: Farmaceuci chwalą działania prokuratury wobec Jerzego Zięby).

Jerzy Zięba kontratakuje

W miniony poniedziałek do naszej publikacji odniósł się na swoim facebookowym fanpage’u Jerzy Zięba. Skrytykował w nim wypowiedzi Marka Tomkowa. Okazuje się jednak, że przypisał wiceprezesowi NRA również te fragmenty materiału, które nie były jego cytatami.

Uwaga !!! AWANSOWAŁEM !!Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej pisze o mnie "dr.Z".A teraz kilka…

Opublikowany przez Ukryte Terapie – Jerzy Zięba Poniedziałek, 6 maja 2019

 

Czytaj także:  Jednym głosem o szczepieniach…

– Uwaga!!! AWANSOWAŁEM !! Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej pisze o mnie „dr.Z” – napisał Jerzy Zięba. – Szanowny Pan wiceprezes, popisał się nie lada fantazją…

Dalej Zięba przytacza kolejne fragmentu publikacji MGR.FARM, odnosząc się do nich i cytując.


Cytat: „Warto zakończyć medycynę opartą na czarach na rzecz medycyny opartej na faktach”

Jerzy Zięba: Marku… Mareczku… Co ma to stwierdzenie w odniesieniu do tego co się dzieje? Proszę o konkrety na czym polegają te czary? Medycyna oparta na faktach? We wszystkich aptekach sprzedajecie szczepionki, które nie przeszły przez badania kliniczne zgodne z tak zwanym „Złotym standardem”. Sprzedajecie szczepionkę przeciw grypie, która nie była przetestowana nawet na psie. To jest medycyna NIK: Raport na temat dostępności leków i nielegalnego wywozu oparta na faktach. Faktem jest to, że sprzedajcie lek, który NIGDY nie był zbadany! NIGDY !

Jak to jest, że nie burzycie się przeciwko temu że sprzedajecie produkt podawany do organizmu człowieka, dla dorosłych dla dzieci i kobiet w ciąży który nie przeszedł przez jakiekolwiek badania?

Cytat: „Sytuacja, w której proponuje się leczenie zawału przy pomocy wykałaczki”

Jerzy Zięba: Najwyraźniej wiceprezes nie jest w temacie. I plecie androny na zasadzie: „nie wiem ale się wypowiem, bo tak mi powiedziały „tefałeny tego świata”

Cytat: „a nowotwory wydumaną postacią witaminy C to absurd.”

Jerzy Zięba: Czy nasz Mareczek skończył studia i do tego farmaceutyczne?

Cytat: „Nie wolno przerywać terapii nowotworowej na rzecz leczenia wodą o właściwościach „magicznych”.

Jerzy Zięba: A kto komu przerywać każe terapia nowotworowe na rzecz leczenia wodą o właściwościach magicznych? No kto? Konkretnie kto? I konkretnie kto taką wodę sprzedaje? Z pewnością nie Visanto.

Czytaj także:  NIK: Raport na temat dostępności leków i nielegalnego wywozu

Cytat (fragment niebędący wypowiedzą Marka Tomkowa): „Wydawanie przez niego książek o tym, jak wyprowadzać dzieci z choroby bez leków i suplementów nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.”

Jerzy Zięba: No to bez leków, czy bez suplementów? Coś się nam wiceprezes zakałapućkał. Poza tym ja mówię jak zapobiegać chorobom a nie jak leczyć dzieci.

Cytat (fragment niebędący wypowiedzą Marka Tomkowa): „A potem tylko czekać na kolejny zgon dziecka, bo rodzic zgodnie z teorią Zięby chciał zbić 40 stopniową gorączkę swojego dziecka jakąś cudowną formą terapii nadprzyrodzonej – czytamy w jednym z wielu komentarzy farmaceutów.”

Jerzy Zięba: Wiceprezesik, znowu fantazjuje… Bardzo uprzejmie proszę o konkret jaką to, w tym przypadku nadprzyrodzoną terapię polecam”. Odwagi wiceprezesie! No jaką?

Cytat (fragment niebędący wypowiedzą Marka Tomkowa): „Na tej podstawie uznały, że mogą one być produktami leczniczymi, sprzedawanymi bez wymaganego zezwolenia.”, „uznały, że mogą być produktami leczniczymi.”

Jerzy Zięba: Kluczowe pytanie w tej całej sprawie jest: czy są lekami? Więc drogi wiceprezesie, pokaż polskiemu społeczeństwu, że zakwestionowane produkty są na liście Krajowego Rejestru Leków, bo tylko to się liczy. Tutaj słowa : „uznały”, „mogą być”… Nie mają żadnych podstaw prawnych.

Cytat (fragment niebędący wypowiedzą Marka Tomkowa): „Chodziło między innymi o koenzym Q10 w dawce 100 mg, który sprzedawano jako suplement diety.”

Jerzy Zięba: A teraz wiceprezesie pytanie do Ciebie, uprzedzam że z haczykiem: „Co zostało zakwestionowane, a co sprzedawało Przemyśl: nielegalne leki na potencję Visanto?” Co to znaczy „sprzedawano jako suplementy diety” ? Czy to co sprzedawało Visanto nie jest suplementem diety? To co sprzedawało Visanto JEST SUPLEMENTEM DIETY. Czy wiceprezes naprawdę skończył studia farmaceutyczne?

Czytaj także:  Nowy Porządek Rzeczy w aptece

– Panie wiceprezesie… nadal sprzedaje Pan ludziom w „swoich aptekach” spleśniałe probiotyki? Nadal sprzedaje Pan w „swoich aptekach” produkty zawierające ASPARTAM? Nadal wciska Pan ludziom produkty zawierajace stearynian magnezu? Nadal Pan w „swoich aptekach” sprzedaje Polakom produkty zawierające Polisorbat 80? (nie mylić z Polisorbatem 20) Nadal sprzedaje Pan w „swoich aptekach” produkty zawierające talk? Nadal sprzedaje Pan w „swoich aptekach” produkty zwierające dwutlenek tytanu? (biały barwnik do farb, do malowania ścian) Czy nadal w „Pana aptekach”, personel jest poinstruowany, żeby szczególnie starszym osobom wciskać absolutny kit!!?? Czy nadal w swoich aptekach” sprzedaje Pan witaminę D3 4000 IU jako suplement?? Przecież zgodnie postanowieniem prokuratury: to może być lek?!! Czy wycofa Pan to dobrowolnie ze wszystkich apteki hurtowni? Czy też należy Pana podać do prokuratury? Może ktoś to zrobi. Zdrówka Panie wiceprezesie hipokryto – kończy swój wpis Jerzy Zięba.

„Z góry przepraszam, ale…”

Redaktor naczelny MGR.FARM Łukasz Waligórski zwrócił uwagę Jerzemu Ziębie, że wprowadza swoich czytelników w błąd, przypisując wiceprezesowi NRA cudze wypowiedzi.

– W swoim komentarzu błędnie adresuje Pan fragmenty cytowanego tekstu jako wypowiedzi Marka Tomkówa. Proszę na spokojnie przeczytać tekst jeszcze raz i odróżnić cytaty (pochodzące z Rzeczpospolitej) od narracji redakcyjnej. Wprowadza Pan swoich czytelników w błąd – napisał redaktor naczelny MGR.FARM.

(fot. screen FB)
(fot. screen FB)

Odpowiedź od Jerzego Zięby przyszła błyskawicznie.

– Jeśli tak, to z góry przepraszam, ale nie zmienia to istoty rzeczy – napisał, po chwili dodają: – cytowałem jednak fragmenty materiału opublikowanego na waszym portalu.

Treść głównego wpisu nie została jednak przez Ziębę zmieniona.

Źródło: ŁW/FB

Jerzy Zięba o fantazji wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej…

czas czytania: 6 min