Bez kategorii,  Pytania i odpowiedzi - farmacja.pl,  rx.edu.pl - farmacja.pl

Czy to prawda że na rp. na leki refundowane wystarczy teraz tylko imię i nazwisko pacjenta bez adresu?

Czy to prawda że na recepcie na leki refundowane wystarczy teraz tylko imię i nazwisko pacjenta bez adresu. Niestety nie mogę tego nigdzie znaleźć, Czy farmaceuta może sam uzupełnić brakujące dane i wpisać je na rewersie recepty.

 

Odp.: Nie wystarczy samo imię i nazwisko, bo musi być jeszcze PESEL, który osoba realizująca zgodnie z komunikatem MZ może uzupełnić. Z kolei adres, nawet jeżeli go brakuje, farmaceuta może ustalić z pacjentem i Kierownicy aptek na ławie oskarżonych opisać na rewersie.

Podstawa prawna pojawiła się dopiero 14 września br. w nowelizacji rozporządzenia w sprawie recept:
§ 10.
1. Realizacja recepty w postaci papierowej, na której Prawo farmaceutyczne do napisania od nowa? Ustawa staje się nieczytelna… nie wpisano poniższych danych, wpisano je w sposób Czy Optylite 500 ml mogę wydać na receptę? nieczytelny, błędny lub niezgodny z art. 96a ustawy – Prawo farmaceutyczne, jest dopuszczalna pod warunkiem dokonania następujących czynności:
9) adres w danych pacjenta, o którym mowa w art. 96a ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy – Prawo farmaceutyczne – osoba wydająca określa go na podstawie dokumentów przedstawionych przez osobę okazującą receptę lub jej oświadczenia;

Artykuł Czy to prawda że na rp. na leki refundowane wystarczy teraz tylko imię i nazwisko pacjenta bez adresu? pochodzi z serwisu recepty.edu.pl.

Czytaj także:  Zła dawka morfiny przyczyną śmierci pacjentki z Jarocina? Prokuratura czeka na ekspertyzę…

Artykuł Czy to prawda że na rp. na leki refundowane wystarczy teraz tylko imię i nazwisko pacjenta bez adresu? pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

Czy to prawda że na rp. na leki refundowane wystarczy teraz tylko imię i nazwisko pacjenta bez adresu?

czas czytania: 1 min