Bez kategorii,  Pytania i odpowiedzi - farmacja.pl,  rx.edu.pl - farmacja.pl

Co zrobić jeżeli recepta na insulinę Toujeo nie ma podanej dawki?

Recepty wystawiane przez Delectus omnis rerum enim eum dolores voluptate najbardziej znanego endokrynologa w mieście na Toujeo, tylko nazwa leku i odpłatność, bez dawki. Z tego względu recepty są odsyłane do poprawy, ale lekarz nie poprawia,  informując pacjenta Leki stosowane w leczeniu szpiczaka w kolejce do refundacji , że apteka jest niedoinformowana i żeby ją zmienił, lekarz mówi, że skoro pisze 30% i jest tylko jedna refundowana, to dokładnie wskazuje o którą mu chodzi… Co tu zrobić, takich pacjentów Kontakt z takimi receptami jest bardzo dużo?

 

Odp.: Proponuję do poprawianej recepty dołączyć dla lekarza wydruk obowiązujących przepisów odnośnie wystawiania i realizacji recept. Żadna apteka nie ma możliwości wydania dawki wyższej (bez poprawy) skoro żadna nie została określona na recepcie.

Przepisy mówią jasno, że jeżeli lek jest dopuszczony do obrotu w więcej niż jednej dawce, to dawkę należy określić na recepcie (art. 96a ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy Prawo farmaceutyczne). Jeżeli na recepcie brakuje dawki, to § 10 ust. 1 pkt.  3 rozporządzenia w sprawie recept nakazuje wydać najmniejszą dopuszczoną do obrotu dawkę.

Artykuł Co zrobić jeżeli recepta na insulinę Toujeo nie ma podanej dawki? pochodzi z serwisu recepty.edu.pl.

Czytaj także:  Tabletki na potencję – przemyt w Medyce

Artykuł Co zrobić jeżeli recepta na insulinę Toujeo nie ma podanej dawki? pochodzi z serwisu Farmacja.pl.

Co zrobić jeżeli recepta na insulinę Toujeo nie ma podanej dawki?

czas czytania: 1 min