Bez kategorii

Borys Budka wygrywa w Sądzie z TVP. Poszło o paragon z apteki…

Stacja TVP Info ma wyemitować sprostowanie informacji na temat paragonu z apteki pokazanego przez Borysa Budkę podczas telewizyjnej debaty wyborczej. Telewizja Polska podała, że cena leku Valcyte na paragonie była nieprawdziwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Wczoraj Borys Budka kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu złożył pozew do Sądu Okręgowego w Gliwicach przeciwko TVP Info i szefowi portalu tej stacji. Chciał sprostowania słów Samuela Pereiry, który zarzucił mu kłamstwo w sprawie leku Valcyte (czytaj więcej: Paragon z apteki znów w centrum uwagi. Czy politycy znają się na lekach?).

– Chodzi o przyzwoitość. Nie kłamałem w sprawie recepty na drogi lek, jak mi zarzucono – twierdzi Borys Budka i domaga się sprostowania od szefa TVP Info. To dalszy ciąg afery z lekiem Valcyte, która wybuchła podczas telewizyjnej debaty kandydatów.

W jej trakcie Budka pokazał rachunek za dwa opakowania Valcyte. Widniała na nim cena ponad 2000 zł za dwa opakowania. Czy politycy znają się na lekach?). Polityk stwierdził, że jest to rachunek hańby tego rządu. Znalazł paragon w internecie, gdzie wrzuciła go matka dziecka. Później Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, napisał, że Borys Budka kłamał. Dodał, że dzwonił do apteki, z której pochodzi Odszkodowania za nielegalne testowanie szczepionki ptasiej grypy paragon i że cena za ten refundowany lek to 3,2 zł (czytaj więcej: Apteka oczekuje przeprosin od polityków. Rodzina pacjenta już to zrobiła…).

Czytaj także:  Firma Servier otwiera nową siedzibę

Dzisiaj rano Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał postanowienie w tej sprawie, nakazujące TVP publikację sprostowania. Ma ono mieć treść: Telewizja Polska S.A. prostuje nieprawdziwe informacje wyemitowane na antenie TVP Info w dni 1 października 2019 r., jakoby poseł Borys Budka – pokazując podczas debaty w TVP rachunek z apteki – podał nieprawdziwą cenę leku Valcyte” (czytaj również: Apteka dostaje pogróżki. Przez polityków, cała Polska zna jej adres…).

Wyrok nie jest prawomocny. TVP ma 24 godziny na odwołanie się od niego. Jeszcze dzisiaj po południu Sąd będzie rozstrzygał pozew złożony przez Borysa Budkę przeciwko Samuelowi Pereirze.

Źródło: ŁW/Twitter

Borys Budka wygrywa w Sądzie z TVP. Poszło o paragon z apteki…

czas czytania: 2 min