Bez kategorii

Apteki sieciowe mogą stracić zezwolenia? Inspekcja wszczyna postępowanie…

Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek poinformował, że jeden z Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych postanowił wszcząć postępowanie administracyjne w sprawie naruszenia limitów koncentracyjnych aptek. ZAPPA został dopuszczony do postępowania na prawach strony. To odpowiedź na wnioski o cofnięcie zezwoleń 413 aptekom sieciowym w 15 województwach...

– W ramach ZAPPA zapowiedzieliśmy walkę z sieciami łamiącymi prawo farmaceutyczne i konsekwentnie realizujemy swój plan. Przez lata komercyjne sieci rozwijały się z pominięciem limitów koncentracji. Zyskiwały i wykorzystywały pozycję dominującą powodując upadek kilku tysięcy prawidłowo działających profesjonalnych aptek – czytamy na stronie Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptekach.

Zdaniem ZAPPA dziś rynek jest wyniszczony, przesiąknięty patologiami. Apteki komercyjne Ministerstwo Zdrowia nie zrobi z farmaceutów kurierów działają często na szkodę pacjentów, o czym coraz częściej mówi się w mediach (czytaj więcej: Aptekarze mają dość. Głośno mówią o patologiach w aptekach…).

– Nie ma na to naszej zgody. Będziemy walczyć o doprowadzenie rynku aptek do stanu zgodnego z prawem, bo czujemy się odpowiedzialni za pacjentów i aptekarstwo będące elementem systemu ochrony zdrowia – zapowiada ZAPPA.

Czytaj także:  Z blistrów po lekach odzyskają aluminium

Organizacja przekonuje, że podjęcie konkretnych działań przez Inżynier mechanik „leczył” raka witaminą B17. Usłyszał 36 zarzutów… WIF to potwierdzenie, że analiza ZAPPA dotycząca przekraczanych przez sieć aptek DOZ ustawowych limitów koncentracji aptek jest zasadna.

– Zapraszamy wszystkich farmaceutów będących właścicielami aptek. Przyłączcie się do ZAPPA, pomóżcie nam odbudować profesjonalne, silne i oparte na prawie aptekarstwo, służące pacjentom. Apelujemy też do WIF. Zróbmy wspólnie porządek na polskim rynku aptecznym – czytamy na stronie organizacja.

Jednocześnie Związek zapewnia, że to nie pierwsze postępowanie administracyjne, wszczęte ze zgłoszenia Związku.

– Mahatma Ghandi powiedział kiedyś: „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.” Cieszy nas decyzja WIF. Właśnie przechodzimy do trzeciego etapu – podsumowuje Marcin Wiśniewski, założyciel ZAPPA.

Źródło: ŁW/ZAPPA

Artykuł Apteki sieciowe mogą stracić zezwolenia? Inspekcja wszczyna postępowanie… pochodzi z serwisu mgr.farm.

Apteki sieciowe mogą stracić zezwolenia? Inspekcja wszczyna postępowanie…

czas czytania: 2 min