Bez kategorii

Aptekarze w Krotoszynie nie chcą dyżurować. Powiat nie przewiduje zmian…

Radni powiatu krotoszyńskiego dyskutowali pod koniec listopada na temat harmonogramu dyżurów aptecznych na rok 2020. Ostatecznie 9 października uznano, że grafik pracy aptek powinien wyglądać tak samo jak dotychczas. Lokalni aptekarze nie zgadzają się z taką decyzją...

Jak informuje prezes Kaliskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej – Jarosław Tuzikiewicz – w przypadku Krotoszyna 90 proc. aptekarzy nie zgadza się z planami Rady Powiatu. Na łamach portalu rzeczkrotoszynska.pl wskazuje, że aptekom nie opłaca się praca w nocy. Korzysta z nich wtedy niewielu pacjentów W aptece kazali jej wylać przeterminowane leki do toalety . Według niego najczęściej kupują leki na ból głowy czy prezerwatywy. Problem tkwi też w niedoborach personelu (czytaj również: W Jarocinie dyżury nocne aptek nadal nieopłacalne. Jak jest w innych powiatach?).

– Brakuje pracowników z tytułem magistra – mówi prezes kaliskiej izby i wskazuje, że w aptece podczas Skutek uboczny medycznej marihuany to odstawienie innych leków dyżuru musi przebywać co najmniej jedna osoba z tym tytułem.

Tuzikiewicz zaznacza, że prawo regulujące sprawę dyżurów pochodzi jeszcze z lat 80., kiedy to apteki PTFarm: XXVII Ogólnopolskie Sympozjum Bromatologiczne i XXVIII Sympozjum Historii Farmacji były państwowe (czytaj również: Według starosty aptekarze nie powinni „płakać, że na chleb nie mają”).

Czytaj także:  Komunikat MZ ws. uzupełnienia danych do DRR

– Na dzień dzisiejszy większość aptek jest prywatna. Nie ma nikogo, kto zapłaciłby im za dodatkowe dyżury – mówi Tuzikiewicz.

9 października zarząd powiatu ustalił, że dyżury powinny się odbywać według dotychczasowego systemu.

– Przy określeniu rozkładu godzin pracy bierze się pod uwagę nie tylko potrzeby ludzi w zwykłych, codziennych sytuacjach. Trzeba pomyśleć też o ich nadzwyczajnych potrzebach – przypomniał starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.

Źródło: ŁW/rzeczkrotoszynska.pl

Aptekarze w Krotoszynie nie chcą dyżurować. Powiat nie przewiduje zmian…

czas czytania: 1 min